דף הבית » אודות

אודות

ברוכים הבאים לקריאה להצלחה!

תכנית יצרתית, רב תחומית, לעידוד קריאה- מתוך שיתוף פעולה בין בתי הספר לספריות היישוביות במטה בנימין!

ביוזמת ראש המועצה אבי רואה, הוחלט בשנת תשס"ז- 2007 על איגום משאבים- כך שילדי היישובים ייהנו מהספרייה היישובית גם בשעות הלימודים. תכנית קריאה להצלחה פועלת לחיזוק הקשר בין תלמידי בית הספר והספרייה: בשעות הלימודים, ועידוד ההשאלה בשעות אחרי הצהריים. התכנית הינה מיזם חינוכי המבוסס על שיתוף פעולה בין אגף החינוך של המועצה, הספרייה האזורית ומרכז הפסג"ה. כל הגורמים הללו פועלים יחד על מנת לבסס את התכנית מצד: כוח-האדם, תכני הלימוד, קידום מקצועי של הספרניות ותמיכה של התכנית בתכני האוריינות והספרות בהם עוסק בית הספר.

המטרה העיקרית של התכנית הינה: לעודד קריאה בקרב תלמידי בי"ס יסודיים. במסגרת התכנית התלמיד משפר את מיומנויות הקריאה שלו. כמו כן, הוא זוכה להרחבת אופקים, לומד מושגים חדשים, ונחשף לתחומי עניין מרובים. במסגרת השיעורים התלמידים נחשפים לאוצרות תרבותיים לאומיים, יהודיים וכלליים. בזכות העבודה המשותפת לבית הספר ולספרייה- התכנית יוצרת קשר של חיבור בין בית הספר לקהילת היישוב. מחקרים מוכיחים כי כל אלו מהווים בסיס איתן ללמידה מיטבית והעלאת ההישגים הלימודיים.

חשיפת התלמידים לעולם הספרייה מייצר קשר פורה בין הספרייה היישובית לבין בית הספר, מפוגגת חששות של תלמידים בנושא הקריאה והספרייה, ופתחת להם שער לעולם הרחב שמציעה הספרייה.

את התכנית בכל ישוב מפעילה ספרנית משלבת- והיא מהווה גשר בין המסגרת הבית ספרית לבין הספרייה היישובית.

באתר זה תמצאו תכנים מתוך הפעילויות השונות של התכנית ברחבי בנימין, כתבות עיתונות, שעשועני קריאה, קישורים לאתרים מצוינים, ועוד דברים רבים- מעודדי ומעוררי דמיון!

לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר!